Sdílet

Tweet

Zajímavá nastavení Daemona


Daemon tools staví svůj úspěch na naprosté jednoduchosti a maximální funkčnosti. To samé se dá říci i o jeho nastavení. K jeho plnohodnotnému využívání bude stačit si přenastavit několik drobností, jenž by někomu případně nemuseli vyhovovat. Jak již bylo řečeno, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu programu a v otevřené nabídce je jako čtvrtá možnost nastavení.

Pod první záložkou Obecné máme v případě potřeby možnost změnit používaný jazyk, nechávat ověřovat aktualizace a automaticky připojovat obrazy disku k mechanice. Při zaškrtnutí této možnosti se emulovaný obraz opětovně připojí i po vypnutí programu. To může být občas otravné, pokud jde např. o instalátor nějakého programu, takže pokud se nepracuje s obrazem každý den, stojí za zvážení toto políčko odškrtnout. To posléze po restartu Daemon naskočí bez přiřazení jakéhokoliv disku.

Obecná nastavení programu

Zajímat by nás měla i kolonka Použít agenta v oznamovací oblasti. Pokud nezměníme toto nastavení, tak se nám nebude zobrazovat ikonka programu mezi ostatními v pravé oznamovací části lišty. Pod touto volbou se taktéž skrývá podvolba, zda se má program automaticky spustit po startu systému.

Nastavení klávesových zkratek

Využívaní zkratek dokáže mnohdy ušetřit spoustu času. Stiskem vhodné kombinace kláves je možné vyvolat bez nějakého hledání potřebnou funkci. Nastavením zkratky pro Odpojit vše získáme rychlou cestu, jak deaktivovat virtuální mechaniky. Avšak mnohem zajímavějším nastavením je druhá varianta, tedy připojení obrazu disku k první mechanice. Následným stisknutím nastavené zkratky se vyvolá okno, v němž vyhledáme cestu k obrazu a ten se připojí k virtuální mechanice.

asociace podporovaných formátů

Za povšimnutí dozajista stojí položka integrace, jenž udělá s Daemon tools naprosto snadný a nepřekonatelný nástroj. Pod touto záložkou se nachází seznam všech podporovaných formátů, které lze asociovat k otevření. Označením daného formátu docílíme následné jednoduché práce s těmito formáty. Máme-li totiž daný formát asociován, tak posléze stačí pouhý dvouklik v okně Průzkumníka, aby se daný soubor připojil k virtuální mechanice.