Sdílet

Tweet

Instalace Daemon tools Lite


Instalace všech programů je již dávno intuitivní záležitostí, avšak nikdy neškodí si něco málo říci o některých možnostech volby při instalaci. Jak se ukáže, některé věci jsou spíše na škodu a zabírají cenné místo.

Volba instalovaného jazyka

Po spuštění instalace se otevře okno s výběrem jazyka, kde by měla být automaticky nastavena čeština. Ta je dozajista velkým plusem, jenž ocení dozajista každý. Pokud z nějakého důvodu nedošlo k jejímu automatickému nastavení, nadešel čas to napravit.

Odsouhlasení licenčních podmínek

Následujícím okně jsme seznámeni s licenčními podmínkami, které se potřeba odsouhlasit stiskem tlačítka Souhlasím.

Volba typu licence

Nyní se dostáváme k prvnímu milníku, kdy je zapotřebí zvolit o jakou licenci programu stojíme. V našem případě je potřeba přepnout na Licence zdarma. Pokud by někdo uvažoval o Placené licenci, tak by za nějakých 15 euro získal přístup k technické podpoře. A jelikož jen asi málokdo se chystá si zajít anglicky pokecat na chat podpory, tak je jasnou volbou Licence zdarma.

Výběr instalovaných součástí

Volba součástí, jenž se budou instalovat se samotným jádrem programu je dost individuální záležitost. Rozhodně nehodlám řešit, zda je správnou volbou si umístit zástupce na plochu nebo do nabídky Startu. To si každý musí rozhodnout dle preferencí. Ale pokud se v této části instalace dá něco doporučit, tak je to zrušení zatržítka u Windows Gatget. Na ploše tento nástroj možná vypadá hezky, avšak praktické využití je téměř nulové. Tedy za předpokladu, že nepřepínáte mezi obrazy disku několikrát za den.

Vlastní instalace

Následující okno má jediný účel, přesvědčit nás o výhodnosti nějaké akce, o níž kolikrát nemáme ani páru, že se má provést. Dříve jsme se mohli setkat se snahou o přenastavení domovské stránky. V současnosti jde o propagaci programu AVG PC TuneUp. Pokud zůstane označena varianta o Plné instalaci, tak se nám společně s Daemonem nainstaluje i tento program. Pro jeho odfiltrování je potřeba přepnout na Vlastní instalaci a zrušit zaškrtnutí u políčka Instalovat AVG PC TuneUp.

Nastavení adresáře pro instalaci

V posledním kroku si zvolíte, kam se Daemon tools má nainstalovat. Stiskem klávesy Instalovat započne samotný proces instalace. Pokud si někdo zvolil i instalaci Windows gadget, dotáže se nás instalátor, zda si opravdu přejeme jej nainstalovat. Poté již jen vyskočí finální okno s informací o bezproblémovém dokončení instalace.